17.05.2022

Botox Nerelere Yapılır?

Uygulamalı Botoks Eğitimi
Uygulamalı Botoks Eğitimi: A'dan Z'ye Botoks teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
1 Saat
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi: Fonksiyonel Anatomi, Altın Oran, Mezoterapi, Botoks, Dolgu konularında teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
9 Saat
Yüz Estetiğinde Minimal İnvaziv İşlemlerin Kombine Kullanımı
Bu eğitimde; yüz bölgesine uygulanan minimal invaziv estetik işlemlerinde en sık kullanılan botoks, dolgu, ip askılar, bunların kombinasyonları, bu kombinasyondaki zamanlamaların hem işlemin başarısına hem de hasta memnuniyetine direkt etkileri, bu kombinasyonlarda hasta seçimi ve hastaya göre yaklaşımlar örneklerle incelenecektir.
1 Saat

Botoks görünümüne özen gösteren erkekler ve kadınlar arasında büyük talep gören bir medikal estetik prosedür haline geldikçe “botox nerelere yapılır?” sorusunun yanıtı her geçen gün daha çok merak edilmektedir. Botoks kırışıklık tedavisi amacıyla tercih edilen en etkili yöntemlerden biri olarak yüzdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları gidermesinin yanı sıra yenilerin oluşmasını önler. Bu sayede yüzün daha canlı ve genç bir görünüm kazanması sağlanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

 

Botoks Nerelere ve Ne İçin Uygulanır?

Zaman içinde yaş alma, mimik kaslarının aşırı kullanımı, güneş ışınlarının zararlı etkileri ve diğer etkenler yüzde ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşmasına neden olur. Başlangıçta ince ve yüzeysel olan çizgiler zaman içerisinde belirgin ve derin bir hale gelebileceğinden pek çok kişi henüz başlangıç aşamasındayken bu sorunun giderilmesi için botox enjeksiyonuna başvurur. Bu nedenle yüzünde ince çizgiler belirmeye başlayan kişilerin gündemini “botox nerelere yapılır?” sorusuna verilecek yanıt oluşturur.

 

Üst Yüz

“Botoks nerelere yapılır?” sorusuna verilebilecek yanıtların başında üst yüz bölgesi gelir. Üst yüz bölgesinde ortaya çıkan kaş çatma ve alın çizgilerinin belirginliğinin azaltılması, şakaklarda gerilme etkisi oluşturulması, düşük kaşların kaldırılması, göz çevresinin gerilmesi, burun kenarında bulunan tavşan çizgilerinin giderilmesi ve kazayakları olarak bilinen çizgilerin yumuşatılması amacıyla botoks uygulanmasına sıklıkla başvurulur.

 

Orta Yüz

Orta yüz bölgesinde “botoks nerelere yapılır?” diye merak ediyorsanız Masseter kasına uygulanan botoks enjeksiyonunun çene ekleminin keskin görünümünün ve genişliğinin azaltılması yoluyla yumuşatılmasının yanı sıra diş sıkma ve gıcırdatma sorununun çözümünde de etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

 

Alt Yüz

Alt yüz bölgesinde çene konturunun enine ve boyuna kaldırılması için çene kenarında belirli noktalara küçük dozlarla botoks enjeksiyonu yapılarak yüz ovali toparlanabilir. Böylece boyun ve çene kenarına belirginlik kazandırılabilir.

 

Gummy Smile

Kişide dış dudak kenarlarının aşağı doğru indiği durumlarda botoks enjeksiyonu ile yukarı çekilmesi ve tebessüm görünümünün elde edilmesi mümkündür. Aynı zamanda burun ve dudak arasında çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen çizgilenmeler de botoks enjeksiyonu ile giderilebilir.

 

Boyun

“Botoks nerelere yapılır?” sorusuna verilebilecek yanıtlardan bir diğeri boyun bölgesidir. Çene öne çıkarılarak boyun gerildiğinde beliren uzun şerit şeklindeki kaslara Platismal kaslar denilir. Plastismal kaslara yapılan botoks uygulaması boyun bölgesinde gerginlik elde edilmesini sağlar. Gıdı bölgesinin görünümünde iyileşme sağlayan bu yöntem sayesinde bölgede gergin ve canlı bir görünüm elde edilebilir.

 

Dekolte

Dekolte bölgesinde beliren çizgilenmeler ve kırışıklıklar kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olan etkenlerin başında gelir. “Botoks nerelere yapılır?” denildiğinde akla ilk gelen bölgelerden biri olan dekolte bölgesine yapılan botoks enjeksiyonu bölgedeki sarkmalar ile kırışıklıkların giderilmesinde, cildin daha canlı ve genç bir görünüme kavuşmasında önemli bir rol üstlenir. Ayrıca enjekte edilen botoks toksini, dekolte bölgesindeki görünümü ve cilt kalitesini artırma özelliğine sahiptir.

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat
Ücretsiz
İş Yeri Ergonomisi, Çalışanlarda Kas-İskelet Sistemi Sorunları ve Önlenmesi
İş Yeri Ergonomisi, Çalışanlarda Kas-İskelet Sistemi Sorunları ve Önlenmesi
Bu eğitimde ergonomi kavramı ve iş yerinde ergonomik düzenlemeler, çalışanların karşılaşabileceği kas-iskelet sistemi sorunları ve bunların önlenmesine yönelik tedbirler anlatılacaktır.
1 Saat
Kanser Tarama Testleri ve Erken Tanı
Bu eğitimde; kanserli hücrelerin tarama testleriyle erken teşhis edilmesinin hem hasta hem de tedavi üzerindeki etkileri anlatılacaktır. Rahim ağzı, meme, kolon ve rektum kanserlerinin erken teşhisinin önemine değinilecektir.
1 Saat